Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwłoki ukryli w kanale odpływowym

Data publikacji 24.01.2011

Policjanci z Czosnowa i Nowego Dworu wyjaśniają okoliczności śmierci 76-letniego mieszkańca Górek. Jego zwłoki zostały znalezione po kilkudniowych poszukiwaniach w kanale wodnym. Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy trzech mężczyzn i kobietę, którym po przesłuchaniu przedstawiono zarzuty. Co było przyczyną śmierci mężczyzny oraz jaki był udział zatrzymanych w zdarzeniu, na te pytania odpowie prowadzone śledztwo.

Policjanci z Czosnowa ustalili, że zdarzenie miało swój początek 11 stycznia 2011 roku w Górkach. Wówczas 76-letni mężczyzna został pobity przez kilka osób. W pewnym momencie mężczyzna upadł na ziemię i przestał się ruszać. Czy właśnie wtedy doszło do tragedii? W odpowiedzi na to pytanie ma pomóc opinia biegłych z zakładu medycyny sądowej. Wstępne ustalenia wskazują, że uczestnicy zdarzenia najprawdopodobniej wrzucili ciało do pobliskiego kanału z wodą.

Szczątkowe informacje o zdarzeniu i brak jakiegokolwiek kontaktu z 76-latkiem, wszystko to wpłynęło na decyzję funkcjonariuszy o wszczęciu poszukiwań za starszym mężczyzną. W tym celu policjanci przesłuchiwali osoby mogące pomóc w ustaleniu, co dzieje się z zaginionym. Sprawdzali także miejsca, gdzie mógłby przebywać. Przeszukano okoliczne lasy. Nigdzie jednak nie znaleziono poszukiwanego. Policjanci nie mogli jednak pozostawić informacji o ewentualnym zabójstwie bez szczegółowego sprawdzenia.

Sprawa nabrała tempa, gdy policjanci ustalili osoby, które mogły brać udział w zdarzeniu. Kobieta i trzech mężczyzn trafiło do policyjnych cel. Jeden z nich po wykonaniu czynności został zwolniony do domu. W sobotę rano strażacy znaleźli zwłoki poszukiwanego 76-latka. Mężczyzna znajdował się w kanale wodnym. W tym samym miejscu znaleziono rower, którym się poruszał.

Po przesłuchaniu zatrzymanych, prokurator przedstawił 54-letniemu Mirosławowi S., 58-letniemu Janowi B. oraz 57-letniej Lucynie Ł. zarzuty dotyczące udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozić może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony