Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu

Data publikacji 24.01.2011

Brzozowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w niedzielę w nocy podrzucił na teren komendy metalową kasetkę i zadzwonił na numer alarmowy z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Policjanci potrzebowali tylko kilku godzin na ustalenie i zatrzymanie 22-latka. Młody człowiek odpowie za swój czyn.

Była godz. 3 w nocy, gdy na teren Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie nieznana osoba wrzuciła metalową kasetkę. Chwilę później na telefon alarmowy zadzwonił mężcyzna, który poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego. Dodał, że komenda może wylecieć w
powietrze.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli teren, wzywając na miejsce straż pożarną, pogotowie ratunkowe i pogotowie gazowe. Na teren brzozowskiej komendy wezwano także policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie, którzy zneutralizowali podejrzany sejf. Po jego otwarciu okazało się, że w środku nie ma materiałów wybuchowych, tylko zużyte baterie i kilka eurocentów.

Od momentu zgłoszenia policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Brzozów rozpoczęli ustalanie osoby, która podrzuciła metalową kasetkę i zgłosiła podłożenie ładunku wybuchowego. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna dzwonił z telefonu komórkowego znajdującego się na terenie Brzozowa. Podjęte działania doprowadziły do potencjalnego sprawcy. Około godz. 12 mężczyzna został zatrzymany w domu. Policjanci zabezpieczyli jego telefon komórkowy. 22-letni mieszkaniec Brzozowa trafił do policyjnego aresztu.

22-latek nie uniknie odpowiedzialności za swój czyn. Musi się także liczyć z możliwością pokrycia kosztów, jakie poniosły służby ratownicze w czasie prowadzonych działań.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony