Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przywódca pseudokibiców wpadł w zasadzkę

Data publikacji 24.01.2011

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali poszukiwanego 21-letniego Michała L. uważanego w swoim środowisku za przywódcę grupy chełmskich pseudokibiców. W mieszkaniu, które zajmował w Lublinie, zabezpieczono śladowe ilości narkotyków, wagę elektroniczną oraz prawie 18 tys. złotych. Chełmianin trafił już do więzienia, gdzie będzie odbywać karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Do zatrzymania doszło dwa dni po tym, jak policjanci zatrzymali jego trzech kolegów w związku z posiadaniem narkotyków. Zabezpieczono wtedy narkotyki o czarnorynkowej wartości ok. 50 tys. złotych. Wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

W dniu, w którym byli doprowadzani do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, policjanci namierzyli ich przywódcę w Lublinie.

W piątek, w samo południe, kryminalni zatrzymali 21-latka na ul. 1 Maja. Stało się to w chwili, gdy wyszedł z mieszkania, gdzie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Na widok policjantów przebiegł przez ulicę i chciał zbiec - wpadł jednask wprost na operacyjnych, którzy odcięli mu drogę ucieczki. Po założeniu kajdanek zachowywał się spokojnie. Został przekazany do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności. W wyroku łącznym został skazany m.in. za rozbój i przestępstwa narkotykowe.

Policjanci sprawdzają też, czy zabezpieczone pieniądze nie pochodzą z obrotu narkotykami. Kwestią czasu wydają się kolejne zarzuty w zakresie posiadania i ewentualnego handlu narkotykami.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony