Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystywali seksualnie dziecko

Data publikacji 24.01.2011

Policjanci ze Szczecinka zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o obcowanie płciowe z 12-letnią dziewczynką. W piątek Sąd Rejonowy w Szczecinku zastosował wobec pary trzymiesięczny areszt.

O podejrzeniu wykorzystywania seksualnego dziewczynki policjanci zostali powiadomieni przez członka rodziny dziecka. Przeprowadzone pod nadzorem szczecineckiej  prokuratury śledztwo doprowadziło do zatrzymania 53-letniego mężczyzny i jego 46-letniej konkubiny. Oboje są mieszkańcami powiatu szczecineckiego.

Para była zaprzyjaźniona z rodziną dziewczynki, wielokrotnie się nią opiekowali, zabierali do swojego mieszkania. Jak się okazało, od 2009 roku wykorzystywali dziecko seksualnie. W piątek usłyszeli prokuratorskie zarzuty m.in. doprowadzania małoletniej do obcowania płciowego oraz zmuszania do poddania się innym czynnością seksualnym. Za ten czyn sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku, Prokurator Rejonowy wystąpił do sądu o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego. Sąd Rejonowy w  Szczecinku zastosował wobec pary trzymiesięczny areszt.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony