Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna plantacja konopi

Data publikacji 24.01.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali plantację konopi indyjskich mieszczącej się w jednej z kamienic w Bydgoszczy. Zabezpieczono łącznie 600 szt. roślin, kilkanaście kilogramów suszu konopi oraz aparaturę do uprawy narkotyków. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Nad tą sprawą policjanci Centralnego Biura Śledczego pracowali od ubiegłego roku. Zdobyte informacje pozwoliły na przystąpienie do realizacji i zlikwidowanie, znajdującej się w Bydgoszczy , plantacji marihuany.

Jak ustalili śledczy, plantacja konopi indyjskich zorganizowana została w wynajętych pomieszczeniach jednej z kamienic przy ulicy Dworcowej. Policjanci zabezpieczyli tam specjalistyczne urządzenia nawilżające, podlewające i ogrzewające „wymagające rośliny”. Wartość zainstalowanej do uprawy narkotyków aparatury szacuje się na około 300 tys. zł. Prace z udziałem ekspertów Laboratorium Kryminalistycznego i policjantów z Miejskiej Komendy Policji pozwoliły na zabezpieczenie łącznie około 600 szt. roślin i kilkanaście kilogramów suszu konopi.
Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu w wieku 25 i 30 lat.

Prokuratura Rejonowa w Bydgoszczy przedstawiła zatrzymanym zarzut uprawy konopi indyjskich. Decyzją sądu zatrzymani spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony