Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano kolejnych poznańskich handlarzy narkotyków

Data publikacji 24.01.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 8 osób zamieszanych w sprawę handlu narkotykami. Cztery spośród nich trafiły do aresztu śledczego. Zarzuca się im udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel znacznymi ilościami narkotyków. Sprawa rozwija się dynamicznie. Niektórzy z zatrzymanych mogą obawiać się utraty sporego majątku zgromadzonego za pieniądze z handlu narkotykami.

Rozpracowanie tej zorganizowanej grupy przestępczej rozpoczęło się w listopadzie ubiegłego roku. Zatrzymano wówczas 15 osób podejrzewanych o handel narkotykami. 11 trafiło do aresztu. Zatrzymani mężczyźni tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie tylko jednej poznańskiej dzielnicy. Przez pół roku sprzedali na poznańskim Grunwaldzie co najmniej 50 kg narkotyków. Handlowali kokainą, amfetaminą, marihuaną, haszyszem i metaamfetaminą. Policjanci podczas przeszukań w domach podejrzanych znaleźli 3 kg amfetaminy ale również marihuanę, haszysz i metaamfetaminę (tzw. kryształ).

W grupie był określony podział ról począwszy od szefa, przez jego najbliższych zaufanych, po kilku dilerów sprzedających narkotyki bezpośrednio odbiorcom. Grupa działała niezwykle ostrożnie. Narkotyki sprzedawano tylko znanym sobie narkomanom. Na przykład jeden z zatrzymanych “opiekował się” tylko dwoma blokami i tylko tam mógł mieć swoich odbiorców.

Oficerowie CBŚ, którzy zajmują się sprawami narkotykowymi uważają, że podejrzani zdominowali całkowicie dzielnicę Grunwald i handel narkotykami na jej terenie. Akcja CBŚ definitywnie zakończyła działalność tego gangu.

Funkcjonariusze z wydziału antynarkotykowego zebrali dowody przestępstwa, które pozwoliły prokuratorowi z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu sformułować jednemu z zatrzymanych zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym udział w tej grupie i handel narkotykami na dużą skalę. Łącznie dwadzieścia osób usłyszało zarzuty, a piętnastu podejrzanych trafiło do aresztu. Grozi im kara do 15 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu/js)
 

Powrót na górę strony