Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców napadu na sklep

Data publikacji 24.01.2011

34-letni Paweł S. oraz 29-letni Arkadiusz W. zostali zatrzymani przez kryminalnych jako sprawcy napadu na jeden z elbląskich sklepów spożywczych. Policjanci wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował obu podejrzanych. Za dokonanie rozboju grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie, w którym brali udział dwaj mężczyźni, miało miejsce 10 stycznia tego roku. Wtedy do jednego ze sklepów przy ul. Jaśminowej w Elblągu weszło dwóch zamaskowanych sprawców i przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali ekspedientkę, każąc jej odsunąć się od kasy. Sprawcy zabrali niewielką sumę pieniędzy i uciekli.

Od tej pory swoją pracę rozpoczęli policjanci kryminalni. Zatrzymali 34-letniego Pawła S., dwa dni później dołączył do niego 29-letni Arkadiusz W. Nie bez znaczenia była też informacja, która została przekazana Policji - to właśnie dzięki niej mężczyźni  zostali tak szybko zatrzymani. Co więcej osoba przekazująca tę informację otrzyma od Policji nagrodę pieniężną.

34-letni Paweł S. był już wcześniej notowany i karany za różne przestępstwa, odbywał też karę pozbawienia wolności. Zarówno przy pierwszym, jak i drugim zatrzymanym mężczyźnie policjanci kryminalni znaleźli niewielką ilość amfetaminy. Za jej posiadanie podejrzani również odpowiedzą przed sądem.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn. Za dokonanie rozboju kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony