Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowi oszuści zatrzymani

Data publikacji 22.03.2007

Stołeczni policjanci zatrzymali trzech obywateli Wielkiej Brytanii. Mężczyźni, posługując się sfałszowanymi kartami kredytowymi, wypłacali pieniądze z bankomatów. Podczas przeszukania znaleziono także kilkaset euro, kilka tysięcy złotych i ponad 80 tzw. białych kart z paskiem magnetycznych i numerami PIN.

Około 23:00 policjanci pełniący służbę w śródmieściu otrzymali z banku informację, że w jednym z bankomatów przy ul. Marszałkowskiej ktoś usiłuje pobrać pieniądze posługując się sfałszowaną kartą bankomatową. Policjanci udali się pod wskazany adres i zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu szybkim krokiem zaczęli się oddalać od bankomatu. Zostali jednak szybko zatrzymani.

Zatrzymani 31-letni Logesan T. i 33-letni Kandiah R. okazali się obywatelami Wielkiej Brytanii. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli kilkaset euro, kilka tysięcy złotych i 55 sfałszowanych kart bankomatowych z numerami PIN. Zabezpieczone karty to białe kawałki plastiku z paskiem magnetycznym i odręcznie zapisanymi czterocyfrowymi numerami PIN.

W tym samym czasie na warszawskiej Ochocie policjanci zatrzymali 34-letniego Caretha C., który w podobny sposób usiłował wypłacać pieniądze z bankomatów. Przy zatrzymanym obcokrajowcu znaleziono 30 sfałszowanych kart bankomatowych z numerami PIN.

Najprawdopodobniej karty bankomatowe, za pomocą których zatrzymani usiłowali wypłacać pieniądze, zostały sfałszowane na terenie Wielkiej Brytanii na szkodę obywateli brytyjskich. Jednak mężczyźni nie mogli wypłacić tam pieniędzy z bankomatów, ponieważ na terenie wysp brytyjskich konieczne jest posiadanie kart z mikroprocesorem i nie ma możliwości wypłacenia pieniędzy z bankomatu za pomocą karty z paskiem magnetycznym. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani mężczyźni doskonale się znali i działali w jednej grupie.

Za usiłowanie oszustw mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony