Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wirtualne telefony

Data publikacji 25.01.2011

Bydgoscy policjanci zatrzymali internetowego oszusta. Mężczyzna ma na swoim koncie ponad 130 oszustw. Kryminalni na terenie całego kraju nadal przyjmują zgłoszenia od pokrzywdzonych. 22-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych od pewnego czasu zbierali informacje o osobach dokonujących oszustw na portalach aukcyjnych. Jedna z informacji doprowadziła do zatrzymania młodego mężczyzny, który - działając za pośrednictwem jednego z portali internetowych - dokonał ponad 130 oszustw na terenie całego kraju.

W wynajętym przez niego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dwa komputery oraz dowody świadczące o przestępczej działalności. Oszust na początku wprowadzał uczestników aukcji w błąd, oferując po bardzo korzystnych cenach telefony komórkowe. Następnie, jak ustalili kryminalni, przejmował konta innych użytkowników tego portalu, wskazując własne rachunki bankowe jako właściwe do zapłacenia za towar. Zakupione „wirtualne przedmioty” nigdy nie docierały do swoich nowych właścicieli.

Sprawą działalności kryminalnej bydgoszczanina zajmowało się blisko 40 jednostek Policji w całym kraju, do których zgłaszali się, i nadal zgłaszają, kolejni pokrzywdzeni. Zrealizowanie tej sprawy nie byłoby możliwe bez pomocy i współpracy z portalem „Allegro”.

22-latek za przestępstwo oszustwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony