Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za naruszenie praw autorskich

Data publikacji 22.03.2007

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi po współpracy z organizacjami FOTA i ZPAV zatrzymali 48-letniego mieszkańca Pabianic, który ściągał z internetu filmy i oferował je do sprzedaży.

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku. Jego komputery ściągały właśnie kolejne filmy i koncerty muzyczne. 48-latek tym procederem zajmował się od dwóch lat, założył profesjonalna stronę internetową, gdzie zamieścił bogatą listę produktów oraz kontakt do siebie. Osoby zainteresowane otrzymywały film pocztą, ale mogły obejrzeć go jedynie w krótkim fragmencie, reszta bowiem zabezpieczona była specjalnymi kodami. Sprzedawca przesyłał kody dopiero wtedy, gdy otrzymał przekaz pieniężny na konto bankowe.

Mężczyzna sprzedawał setki płyt miesięcznie i stworzył sobie z tej działalności stałe źródło dochodu. Policjanci zabezpieczyli 5 komputerów, (jeden z nich działał w piwnicy domu) oraz 1500 płyt. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono również samochód osobowych należący 48-latka. Mężczyzna odpowie za naruszenie ustawy o prawach autorskich za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony