Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Alkoholowa" grupa przestępcza zlikwidowana

Data publikacji 22.03.2007

Policjanci z kieleckiego oddziału CBŚ i Wydziału Kryminalnego KWP przy współudziale Izby Celnej oraz wywiadu skarbowego Ministerstwa Finansów zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 25–50 lat podejrzanych o działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się hurtowym obrotem alkoholu niewiadomego pochodzenia na terenie całego kraju.

Zatrzymani są to mieszkańcami województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i kujawsko – pomorskiego.

Świętokrzyscy policjanci podczas trwającej trzy dni akcji schwytali siedmiu sprawców działających w zorganizowanej grupie przestępczej rozprowadzającej na terenie całego kraju alkohol pochodzący z niewiadomego źródła.

Mężczyźni zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania i na terenie firm, gdzie byli zatrudnieni. Policjanci zabezpieczyli łącznie 23 tys. litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia w pojemnikach o pojemności od jednego do tysiąca litrów. Pojemniki te były schowane w magazynach należących do firm, gdzie byli zatrudnieni zatrzymani oraz w miejscach ich zamieszkania. Policjanci podczas przeszukań odnaleźli i zabezpieczyli dwie sztuki broni palnej (rewolwer i strzelba) oraz kuszę z celownikiem optycznym. Znaleziono komplet pieczęci notarialnych oraz środki chemiczne służące do usuwania substancji służących do skażania alkoholu technicznego.

Ze wstępnej analizy chemicznej wynika, że zabezpieczony płyn jest spirytusem rektyfikowanym o zawartości alkoholu etylowego średnio 95%.

Przestępcy rozprowadzali ten alkohol na terenie całego kraju, poprzez sieć swoich dystrybutorów lub bezpośrednio na terenach bazarów i targowisk. Straty Skarbu Państwa z tytułu omijania opłat akcyzy skarbowej mogą sięgać nawet kilku milionów złotych.
 
       
Powrót na górę strony