Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aptekarz z 4 promilami

Data publikacji 26.01.2011

Żmigrodzcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego aptekarza. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 4 promile. Mężczyzna usłyszy zarzut wykonywania czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości. Zatrzymanemu grozi kara aresztu lub grzywny.

25 stycznia 2011 roku, około godziny 19.45, oficer dyżurny żmigrodzkiej komendy policji otrzymał informację telefoniczną, z której wynikało, że farmaceuta, pełniący dyżur w jednej z miejscowych aptek, „dziwnie się zachowuje”. Dyżurny skierował do apteki patrol.

W czasie rozmowy z farmaceutą policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że 37-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Wykazało ono blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie.

O zaistniałej sytuacji policjanci powiadomili właścicielkę apteki, która przejęła dyżur. Jak ustalono, mężczyzna przyjmował klientów od około 3 godzin. Po sprawdzeniu dokumentacji okazało się na szczęście, że mężczyzna nie wydawał leków na receptę, a jedynie leki ogólnodostępne - bez recepty.

Obecnie policjanci wyjaśniają, jak doszło do tej sytuacji. Mężczyźnie za czyn, którego się dopuścił, grozi kara aresztu bądź grzywny. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony