Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwała firmę, w której pracowała

Data publikacji 26.01.2011

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Poznaniu współpracując z szefostwem jednej z podpoznańskich firm ustalili, że księgowa tej firmy od dłuższego czasu ją okradała. Kobieta mając wszelkie zgody na dokonywanie gotówkowych przelewów za wykonywane przez firmę usługi , część z nich przekazywała na swój i należący do jednego z członków rodziny rachunek bankowy. W ten sposób na jej koncie znalazło się prawie 80 tysięcy złotych. Kobiecie grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu od kilku tygodni zajmowali się sprawą "wypływania" z jednej z dużych firm pod Poznaniem znacznych pieniędzy. W tym zakresie współpraca z szefostwem firmy przyniosła zaskakujące efekty. Okazało się, że jedna z pracownic firmy, księgowa, od sierpnia ubiegłego roku do stycznia br. przelała na swój rachunek bankowy i rachunek swojej matki prawie 80 tysięcy złotych.

Jak ustalili śledczy, kobieta wprowadzała w błąd główną księgową oraz kontrolera finansowego firmy , którzy każdorazowo autoryzują wszelkie transakcje finansowe. Kobieta " podkładała" im do akceptacji dokumenty, które potwierdzały nadwyżki wpłacone przez różne podmioty za wykonaną przez firmę usługę. W rzeczywistości takowych nie było, a pieniądze - pani księgowa przelewała, ale na własny rachunek bankowy i rachunek swojej matki. W okresie od sierpnia ubiegłego roku do stycznia tego roku księgowa przeprowadziła kilkanaście takich transakcji, wyłudzając prawie 80 tysięcy złotych.

Oszustka to 32-letnia mieszkanka Poznania, wcześniej nie karana. Za przestępstwo, którego się dopuściła grozi jej kara nawet do 12 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny. Zarzut usłyszała również matka oszustki, która udostępniła swój rachunek bankowy, a który posłużył do popełnienia przestępstwa.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony