Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli sprzęt AGD na masową skalę

Data publikacji 22.03.2007

Łódzcy policjanci zatrzymali złodziei sprzętu AGD. 20 marca zatrzymano osiem osób, dzień później kolejne pięć. Zatrzymani to mieszkańcy Łodzi i Pabianic w wieku od 21 do 42 lat, pracownicy firmy świadczącej usługi magazynowe. Przestępczy proceder trwał przynajmniej od października 2006 roku. Wartość skradzionego mienia wstępnie szacowana jest na ok. 500 tys. zł.

Większość zatrzymanych była już wcześniej karana głównie za przestępstwa przeciwko mieniu. Wykorzystywali oni luki w zabezpieczeniu firmy i współdziałając z kierowcami TIRów, którymi przywożony był towar, umożliwiali wywiezienie z terenu magazynów sprzętu bez dokumentacji handlowej. Tak ginęły pralki, lodówki i kuchenki. Mniejsze przedmioty, jak np. płyty grzewcze wynoszone były pojedynczo i podawane przez płot ogrodzenia. Proceder ułatwiała obecność na terenie firmy bardzo dużej ilości osób z zewnątrz chociażby w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi.

Przestępcy byli już mocno rozzuchwaleni o czym świadczy chociażby fakt, że w czasie wykonywania na terenie firmy czynności służbowych przez policjantów jeden z kierowców TIR-a bez ogródek zapytał pracowników magazynu czy maja coś "lewego" do zabrania. Mężczyzna również został zatrzymany. 

Postępowanie ma wiele wątków i jest rozwojowe. Trwa weryfikacja zebranych materiałów dowodowych i ustaleń. Są podstawy by przypuszczać, że ustalony do chwili obecnej zakres przestępczej działalności pracowników firmy i nie tylko, to przysłowiowy wierzchołek góry lodowej. Przewidujemy dalsze zatrzymania oraz zwiększenie się ustalonej sumy strat. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony