Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za narkotyki

Data publikacji 27.01.2011

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 22-letnią kobietę i jej 26-letniego partnera, którym zarzucają posiadanie i prawdopodobnie dystrybucję narkotyków. Zabezpieczono m.in. prawie pół kilograma marihuany i blisko tysiąc tabletek ekstazy. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Podejrzanym grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kieleccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali kobietę i mężczyznę, mieszkańców Kielc. Podczas przeszukania domu, funkcjonariusze znaleźli prawie 0,5 kg marihuany, blisko 1000 tabletek ekstazy, kilkanaście gramów amfetaminy, wagę elektroniczną oraz kilkadziesiąt tysięcy złotych, prawdopodobnie pochodzących z przestępczej działalności. Tabletki, proszek i susz trafiły do badań, zaś 26-letni mężczyzna i jego 22-letnia partnerka do policyjnego aresztu.

Kielczanin już wcześniej notowany był w policyjnych kartotekach za kradzieże i włamania. Okazało się również, że jest poszukiwany listem gończym za handel narkotykami. Dzisiaj oboje złożą wyjaśnienia przed prokuratorem. Stróże prawa zarzucają im posiadanie środków odurzających, a ich duża ilość może sugerować, że zajmowali się także ich dystrybucją. Jeśli przypuszczenia policjantów potwierdzą się, to podejrzanym może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Kielcach/js)
 

Powrót na górę strony