Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja arsenału i bimbrowni

Data publikacji 22.03.2007

Wyrzutnię do moździerzy odpalaną elektrycznie, tetryl, kilkadziesiąt sztuk amunicji, rewolwer gazowy, zapalniki i elektrycznie sterowaną, nowoczesną bimbrownię zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji. 58-letni Andrzej T. arsenał przechowywał w przydomowym bunkrze w powiecie nowodworskim.Dzisiaj punktualnie o 6:00 rano policjanci weszli na teren posesji w powiecie nowodworskim. Podczas przeszukania na tyłach wolnostojącego domu odkryli bunkier zabezpieczony grubymi metalowymi drzwiami. Wewnątrz znajdowała się nowoczesna bimbrownia sterowana elektronicznie z profesjonalnymi miernikami do pomiaru temperatury.

W całym pomieszczeniu zainstalowane były czujniki temperatury. W jego dalszej części funkcjonariusze znaleźli: wyrzutnię do moździerzy odpalaną elektrycznie, rewolwer gazowy, około 50 sztuk ostrej amunicji, 32 zapalniki samodziałowe ogniowe z lontem, 30 sztuk zapalników bez lontu, 0,5 kg tetrylu, 15 gram heksogenu, 100 gram materiału wybuchowego wykorzystywanego w zapalnikach i spłonkach, 3 kg czarnego prochu.

58-letni Andrzej T. został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalają teraz czy mężczyzna miał jakieś powiązania z grupami przestępcami i do czego mógł wykorzystywać materiały wybuchowe.
Powrót na górę strony