Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2 kg marihuany na własne potrzeby...

Data publikacji 27.01.2011

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. ponad 2 kg marihuany, z której można by uzyskać 14 tys. porcji. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-latka podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany - ilość z której można by uzyskać ponad 14 tys. porcji tego środka odurzającego. Zabezpieczyli także blisko 300 porcji amfetaminy i dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to blisko 300 tys. złotych. Środki odurzające ukryte były w szafkach, workach na śmieci oraz pod łóżkiem.

Zatrzymany mężczyzna twierdził, że narkotyki posiada na własne potrzeby... Policjanci ustalają teraz źródło ich pochodzenia oraz kanały dystrybucji i indywidualnych odbiorców. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli mężczyzna zajmował się ich dystrybucją, kara ta może wynieść nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.17 MB)

Powrót na górę strony