Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni napadali na punkty handlowe

Data publikacji 27.01.2011

Inowrocławscy policjanci zatrzymali trzech nieletnich podejrzewanych o cztery napady. Zamaskowani sprawcy wchodzili do różnych punktów usługowych, grożąc niebezpiecznym narzędziem, żądali pieniędzy. Teraz wszyscy staną przed sądem, który zadecyduje o ich losie.

Do pierwszego napadu doszło w listopadzie ubiegłego roku w Inowrocławiu. Wtedy zamaskowani sprawcy weszli do jednego z punktów handlowych przy ul. Narutowicza i grożąc nożem, zażądali pieniędzy, po czym uciekli. Policjanci, którzy zajęli się sprawą zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków.

Cztery dni później doszło do kolejnego rozboju. Jak poprzednio, zamaskowani napastnicy weszli tym razem do sklepu spożywczego przy ul. Św. Ducha, zagrozili ekspedientce przedmiotem przypominającym nóż lub maczetę i zażądali pieniędzy. Ich przestępcze zamiary się nie powiodły, ponieważ sprzedawczyni wszczęła alarm. Spłoszeni sprawcy uciekli.

W podobny sposób napadli w grudniu ubiegłego roku na kolejny sklep przy ul. Szymborskiej oraz w tym roku na salonik prasowy przy ul. Dworcowej.

Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawcy w sumie ukradli ok. 3500 zł. i 9 kartonów papierosów.

Na podstawie zebranych materiałów śledczy powiązali ze sobą te cztery zdarzenia i zatrzymali do wyjaśnienia dwóch podejrzewanych o rozboje 16-latków. Wczoraj wpadł ich 13-letni kompan. Z tej racji, że wszyscy są nieletni o ich losie będzie decydował sąd. Dla dorosłej osoby kodeks karny za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę do 12 lat więzienia, ale nie krótszą niż 3 lata.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony