Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywódcy "grupy sieradzkiej" zatrzymani

Data publikacji 22.03.2007

Policjanci z łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wspierani przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Anyterrorystycznego zatrzymali troje przywódców groźnej grupy przestępczej tzw. "grupy sieradzkiej". Członkowie grupy mają na swoim koncie m.in. rozboje, wymuszenia rozbójnicze, usiłowanie zabójstwa i wyłudzenia kredytów bankowych.

Dzisiaj w godzinach wczesnorannych policjanci z CBŚ wspierani przez funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Anyterrorystycznego Policji weszli do 6 mieszkań na terenie Sieradza, w których mogli przebywać przywódcy grupy. Zatrzymano 3 osoby – dwóch mężczyzn w wieku 29 i 38 lat oraz 40-letnią kobietę. Przywódcy gangu kierowali grupą, która  działała  na terenie Sieradza, Zduńskiej Woli i Łodzi oraz okolicznych powiatów od 2000 roku.

Bandyci – członkowie grupy mają na swoim koncie szereg przestępstw – rozboje, wymuszenia rozbójnicze, usiłowanie zabójstwa, wyłudzenia kredytów bankowych i odszkodowań od ubezpieczycieli oraz handel bronią i narkotykami. Centralne Biuro Śledcze wspólnie z policjantami z Sieradza rozpracowywało grupę  od 2005 roku. Do chwili obecnej zatrzymano już blisko 50 osób, z których 30 zasiądzie niebawem na ławie oskarżonych.

Liderzy gangu odpowiedzą karnie za kierowanie grupą przestępczą, wyłudzania odszkodowań i niszczenie mienia – zlecili bowiem swoim podwładnym podpalenie mieszkania policjanta prowadzącego śledztwo i oblanie żrącą substancją prywatnych samochodów należących do funkcjonariuszy. W czasie działań stróże prawa zatrzymali także brata 29-letniego gangstera. Mężczyzna poszczuł tresowanym "psem – zabójcą" policjanta, a następnie dokonał czynnej napaści na interweniującego funkcjonariusza – ta sprawa zostanie przekazana do sądu w trybie przyspieszonym.

Trójce gangsterów za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Powrót na górę strony