Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie "radiowych" paserów

Data publikacji 22.03.2007

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie rzeczy pochodzącej z kradzieży. W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych osób policjanci oprócz poszukiwanego zestawu audio zabezpieczyli jeszcze blisko 200 sztuk radio-odtwarzaczy, odbiorników z nawigacją satelitarną, wzmacniaczy, zmieniarek płyt oraz paneli od radio-odtwarzaczy samochodowych.

Zatrzymanie tych osób było możliwe dzięki rozpoczętym przez policję działaniom w związku ze zgłoszeniem mężczyzny - właściciela samochodu marki Volkswagen Caravella, który przeglądając jedną z aukcji internetowych rozpoznał na niej swoje radio samochodowe wraz z nawigacją satelitarną. Radio to zostało wcześniej skradzione z jego samochodu. O wszystkim natychmiast mężczyzna poinformował policję. Funkcjonariusze rozpoczęli ustalenia kto oferuje do sprzedaży skradziony sprzęt.

W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zatrzymali osobę, która wystawiła skradzione radio do sprzedaży oraz dwóch jego wspólników. Wszyscy to mieszkańcy Wrocławia w wieku w wieku: 23-32 lat, są podejrzani o posiadanie rzeczy pochodzących z kradzieży. Ponadto u 32-letniego wrocławianina policjanci ujawnili i zabezpieczyli: radio-odtwarzacze, radia z nawigacją satelitarną, wzmacniacze, zmieniarki płyt oraz panele od radio-odtwarzaczy samochodowych. W sumie blisko 200 sztuk sprzętu. |

Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli samochód marki Audi A-3 oraz laptop o łącznej wartości 27.000 złotych. W tej chwili policjanci ustalają pochodzenie zabezpieczonego sprzętu, w jaki sposób mężczyzna wszedł w ich posiadanie oraz czy nie został on skradziony.

Za posiadanie przedmiotów pochodzących z kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Powrót na górę strony