Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mają na koncie 250 włamań

Data publikacji 28.01.2011

Pabianniccy policjanci zajmujący się nieletnimi wchodzącymi w konflikt z prawem zatrzymali złodziejski kwartet, który od czerwca ubiegłego roku włamywał się do mieszkań, domów jednorodzinnych, pomieszczeń gospodarczych oraz biur na terenie Pabianic. Nieletnim udowodniono popełnienie dwustu pięćdziesięciu czynów karalnych. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Od połowy ubiegłego roku na terenie Pabianic grasował złodziejski kwartet, który włamywał się do mieszkań, domów jednorodzinnych, pomieszczeń gospodarczych i biur, kradnąc głównie gotówkę i wartościowe przedmioty, które można spieniężyć.

Stróże prawa od dłuższego czasu rozpracowywali szajkę, zbierając skrupulatnie materiał dowodowy. Przestępczy proceder trwał do 25 stycznia, kiedy to policjanci wkroczyli do mieszkań nieletnich sprawców i zatrzymali czwórkę nastolatków w wieku 15-16 lat.

W trakcie prowadzonych przesłuchań chłopcy przyznali się do zarzucanych im czynów, wskazując jednocześnie miejsca ukrycia skradzionego mienia. Dzięki temu policjanci odzyskali część złotej i srebrnej biżuterii oraz dwa telefony komórkowe. Nieletni przyznali się również do posiadania i udzielania środków odurzających, trudniąc się tym procederem od początku ubiegłego roku do chwili zatrzymania.

Złodziejskiemu kwartetowi policjanci przedstawili popełnienie 250 czynów karalnych. Materiały z prowadzonego postępowania trafią do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie nastolatków.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony