Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzewanego o zabójstwo

Data publikacji 31.01.2011

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo na tle rabunkowym. Sprawca zaatakował pracownika ochrony i ukradł jego telefon komórkowy. Ciało ofiary znaleźli inni pracownicy ochrony. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło 29 stycznia 2011 roku około godz. 19.20 w jednym z remontowanych budynków na terenie Starego Miasta. Sprawca zaatakował pracownika ochrony dozorującego obiekt, po czym zabrał jego telefon komórkowy i uciekł z miejsca zdarzenia. Ciało pokrzywdzonego z urazami głowy ujawnili inni pracownicy ochrony, którzy powiadomili m.in. policję o zdarzeniu.

Na miejsce natychmiast wysłano policyjną grupę dochodzeniowo - śledczą. W czynnościach uczestniczył także prokurator oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Sprawą zajęli się też policjanci pionu kryminalnego. Na podstawie operacyjnych ustaleń funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. Już następnego dnia przed południem wrocławscy policjanci zatrzymali 35-letniego wrocławianina, podejrzewanego o to zabójstwo. Do zatrzymania doszło na terenie dzielnicy Fabryczna. Funkcjonariusze ujawnili przy nim skradziony telefon komórkowy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności, bądź kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony