Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniono przemyt kradzionych samochodów

Data publikacji 31.01.2011

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola przekazali Policji zatrzymanego na granicy TIR-a wypełnionego kradzionymi częściami. W naczepach ujawniono 13 wysokiej klasy aut pociętych na kawałki. Wobec kierowcy i pasażera sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Do zatrzymania TIR-a doszło na terminalu w Koroszczynie. Już wtedy stwierdzono, że w ciężarówce jest co najmniej 7 kradzionych silników ze skrzyniami biegów. Dokładne oględziny 16 ton zabezpieczonych części przeprowadzono po zaholowaniu pojazdu na parking strzeżony.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej stwierdzili, że transportem jechało 13 kompletnych aut, w tym 12 marki BMW i jeden VW. Wszystkie pojazdy zostały skradzione w okresie od listopada 2010 do stycznia 2011, w tym 11 na terenie naszego kraju. Szacunkowa wartość pojazdów, które jechały w częściach na wschód, to około 1 milion złotych.

Komisariat Policji w Terespolu, we współpracy z Komendą Stołeczną Policji w Warszawie, gdzie nadano ładunek, i jednostkami prowadzącymi postępowania w sprawie kradzieży aut, ustalają osoby związane z nadaniem transportu, jak też bezpośrednio z kradzieżami samochodów.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej wobec kierowcy 32-letniego obywatela Białorusi oraz pasażera 38-letniego Rosjanina, zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony