Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże aut

Data publikacji 31.01.2011

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn zatrzymanych przez wrocławskich policjantów, w związku z podejrzeniem o kradzieże samochodów. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy auta o wartości ponad 100 tys. złotych oraz elementy pochodzące z innych, wcześniej rozebranych samochodów. Obaj zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskim Rakowcu, wspierani przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych tego typu przestępstwa. Zatrzymani to 22–letni mieszkaniec Wrocławia i 28–letni mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie trzebnickim. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni podejrzani są o współudział w kradzieżach samochodów. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy auta (volkswageny i lexusa) o wartości ponad 100 tys. złotych. Ponadto znaleźli elementy samochodowe, pochodzące z innych samochodów, rozebranych wcześniej na części. Policjanci ustalają m.in. gdzie trafiały skradzione auta lub części z nich pochodzące.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za włamania do samochodów i ich kradzieże grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony