Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w sprawie nagrań z przymierzalni

Data publikacji 23.03.2007

Policjanci z gorzowskiej komendy miejskiej zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o ujawnienie nagrań z przebieralni sklepu Tesco w Gorzowie. Filmy nagrywano kamerą monitoringu zamontowaną w gorzowskim hipermarkecie. Zdjęcia przedstawiają klientów sklepu w różnym wieku, korzystających z kabiny przeznaczonej do przymierzania odzieży.

Wczoraj policja zatrzymał 34-letniego mieszkańca Kostrzyna nad Odrą. Mężczyzna w latach 2002-2006 był zatrudniony w gorzowskim markecie jako pracownik działu bezpieczeństwa i zapobiegania stratom. Na podstawie procesowych ustaleń Robertowi Z. przedstawiono zarzut nieprawnego rozpowszechnienia zapisu wykonanego przez rejestrator (nagrania filmowego). Dzisiaj o dalszych losach zatrzymanego mężczyzny zadecyduje prokurator.

Komenda Miejska Policji w Gorzowie prowadzi postępowanie dotyczące nieprawnego ujawnienia nagrań wykonanych przez kamerę zamontowaną w gorzowskim markecie Tesco. Zdjęcia zrobione wewnątrz sklepu przedstawiają między innymi niekompletnie ubrane kobiety i nieletnie dziewczęta, które korzystały z kabiny do przymierzania odzieży.

Nie są to jedyne ustalenia w prowadzonym postępowaniu. Aktualnie badany jest udział innych pracowników zatrudnionych w markecie i mających dostęp do nagrań, oraz ich ewentualny udział w sprawie. Osobie odpowiedzialnej za ujawnienie tajemnicy poprzez rozpowszechnienie filmu grozi do dwóch lat więzienia. Funkcjonariusze sprawdzają udział zatrzymanego w tej sprawie i jego powiązanie z innymi osobami.

Powrót na górę strony