Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani w sprawie kradzieży bursztynu

Data publikacji 23.03.2007

W centrum Szczecina policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi za kradzież bursztynów oraz pieniędzy o wartości ok. 1 mln 800 tys. zł.

Zachodniopomorscy funkcjonariusze otrzymali informację, że w Szczecinie przebywają dwaj poszukiwani mężczyźni podejrzani o kradzież pieniędzy oraz bursztynów w województwie lubelskim. Ok. 19:00 szczecińscy policjanci zauważyli samochód, którym mogli się poruszać poszukiwani. W aucie znajdowało się trzech mężczyzn. Okazało się, że dwaj z nich to poszukiwani 28-letni Marek S. i 34-letni Przemysław S., mieszkańcy Szczecina. W trakcie zatrzymania byli całkowicie zaskoczeni i nie stawiali żadnego oporu.

Na początku marca w wyniku współdziałania CBŚ w ręce lubelskich i szczecińskich funkcjonariuszy również w Szczecinie wpadł mężczyzna narodowości czeczeńskiej, który był także poszukiwany przez policję do sprawy kradzieży bursztynów i znacznej ilości pieniędzy. Kradzież ponad 300 kg bursztynu i pieniędzy o łącznej wartości blisko 2 mln złotych miała miejsce w maju ubiegłego roku. Bursztyn został prawdopodobnie wywieziony za granicę.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie wraz z Wydziałem Kryminalnym KWP Lublin.

Powrót na górę strony