Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził kilka tysięcy porcji amfetaminy

Data publikacji 02.02.2011

Policjanci z oleśnickiej drogówki przechwycili transport amfetaminy. W samochodzie zatrzymanym do kontroli, funkcjonariusze znaleźli ukryte za siedzeniem środki odurzające, z których można by uzyskać około 10 tys. porcji narkotyków. 34-letni kierowca auta trafił do policyjnego aresztu.

Patrolując drogę krajową nr 8, w okolicach miejscowości Ligota Polska funkcjonariusze ruchu drogowego z oleśnickiej Komendy Powiatowej Policji zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. Podczas kontroli policjanci zauważyli, że kierowca zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. To wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy, dlatego też postanowili sprawdzić samochód, którym jechał mężczyzna.

Już po chwili policjanci odkryli powód zdenerwowania kierowcy. Za fotelem funkcjonariusze znaleźli torbę foliową z białym proszkiem. 34-letni kierowca został zatrzymany.

Przeprowadzona wstępna analiza substancji wykazała, że jest to amfetamina. Jak szacują policjanci, z takiej ilości zabezpieczonych narkotyków można by uzyskać około 10 tys. porcji handlowych narkotyku.

Policjanci wyjaśniają jak zatrzymany wszedł w posiadanie narkotyków oraz gdzie miały one trafić.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony