Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli, przerabiali, sprzedawali i ponownie kradli

Data publikacji 03.02.2011

Dzisiaj rano policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. Ojciec i jego dwóch synów potrafili kilkakrotnie kraść, legalizować i sprzedawać ten sam samochód. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że działali co najmniej kilka lat. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową od kilku tygodni rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą samochodów na terenie całego województwa pomorskiego. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy kradną głównie volkswageny i mercedesy. Po kradzieży auta, przerabiali w nim numery identyfikacyjne oraz załatwiali sfałszowaną dokumentację. Rejestrowali auto na członków rodziny, a następnie sprzedawali niczego nieświadomemu klientowi. Jednak zanim auto sprzedali, dorabiali sobie dodatkowy kluczyk. Po pewnym czasie za pomocą tego kluczyka kradli ten sam samochód. Ponownie go legalizowali i sprzedawali innej osobie. Z ustaleń wynika, że to samo auto, tylko z innymi dokumentami mogli sprzedać nawet trzy razy.

W trakcie prowadzonych czynności, kryminalni ustalili, gdzie może znajdować się jeden z takich samochodów. Dzisiaj rano zatrzymali na gorącym uczynku jednego z członków grupy przestępczej. 25-latek wpadł na gorącym uczynku. Włamał się do volkswagena passata i próbował uciekać kradzionym samochodem. Chwilę później policjanci zatrzymali również jego 21-letniego brata i 51-letniego ojca.

Z ustaleń wynika, że ich proceder trwał od kilku lat. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Przerabianie znaków identyfikacyjnych to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja