Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał kilkadziesiąt osób na Allegro

Data publikacji 03.02.2011

Policjanci ze Szczecina zatrzymali mężczyznę, który popełnił szereg wyłudzeń za pośrednictwem aukcyjnego portalu internetowego Allegro. Zatrzymany oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, jednak po otrzymaniu pieniędzy nie finalizował transakcji. W ten sposób wyłudził około 40 tys. zł. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ze Szczecina zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zauważyli na jednym z portali internetowych kilka podejrzanych aukcji, na których użytkownicy oferowali do sprzedaży telefony komórkowe oraz komputery przenośne. Niezbyt wysoka cena za tego typu sprzęt zaniepokoiła kryminalnych. Po dokładnej analizie policjanci zauważyli podobieństwo w aukcjach, z kolei dalsze czynności wykazały, że kilkunastoma kontami dysponuje ta sama osoba.

Funkcjonariusze podjęli współpracę z działem bezpieczeństwa portalu Allegro. Konta zablokowano, jednak już kilkadziesiąt osób zawarło umowy zakupu powyższego sprzętu. Kolejne ustalenia doprowadziły policjantów do mieszkańca Szczecina. 23-latka zatrzymano w mieszkaniu. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna przyznał, ze za pośrednictwem kont innych osób proponował fikcyjny towar na aukcjach internetowych. W ten sposób wyłudził około 40 tys. zł.

Wczoraj zatrzymany usłyszał wstępnie 10 zarzutów oszustwa, jednak policjanci posiadają informacje, że mężczyzna wyłudził pieniądze od około 50 osób. Dzisiaj zapadnie decyzja w sprawie zastosowania środka zapobiegawczego wobec 23-latka. Policjanci ustalają, jak mężczyzna wszedł w posiadanie kont innych użytkowników Allegro. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony