Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wprowadzali do obiegu fałszywe pieniądze

Data publikacji 03.02.2011

Lwóweccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy. Zatrzymane osoby wprowadziły do obiegu banknoty o nominale 50 zł. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów 50 złotowych. Zatrzymanymi mężczyznami fałszywymi pieniędzmi płacili w sklepach i punktach handlowych na terenie miasta. Zatrzymani to mieszkańcy Lwówka Śląskiego w wieku 28 - 61 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Wobec jednego z nich sąd już zastosował tymczasowe aresztowanie. Policjanci zabezpieczyli również banknoty.

Obecnie policjanci ustalają ile fałszywych banknotów wprowadzili do obiegu, gdzie zostały one wprowadzone, kto jeszcze brał w tym udział. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Za wprowadzenie do obiegu fałszywego środka płatniczego oraz oszustwo grozi odpowiedzialność karna do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za podrabianie środka płatniczego grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie zwracamy się do wszystkich osób, które posiadają informacje w tej sprawie lub otrzymały w zapłacie banknoty o nominale 50 zł z numerem GD 8573576, o kontakt z KPP Lwówek Śląski.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony