Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla czterech 17-latków

Data publikacji 03.02.2011

Wobec czterech 17-letnich mieszkańców Oławy sąd zastosował miesiąc aresztu. Cała czwórka podejrzana jest o wykorzystanie seksualne 14–letniej koleżanki, podczas imprezy urodzinowej jednego z podejrzanych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Kilka minut przed północą 28 stycznia br. oficer dyżurny oławskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że z jednego z mieszkań dobiegała głośna muzyka i krzyki.

Skierowani na miejsce policjanci stwierdzili, że w mieszkaniu odbywa się impreza zakrapiana alkoholem. Jak się okazało, duża część uczestników to osoby nieletnie. Wśród nich była także 14-latka, której stan bezradności wynikający z upojenia alkoholem, wykorzystali czterej 17–latkowie, wśród nich także jubilat. Podejrzani są oni o wykorzystanie seksualne nieletniej.

Ponadto, w toku prowadzonego śledztwa, policjanci wydziału kryminalnego z komendy w Oławie ustalili, że kilku uczestników tej urodzinowej imprezy dopuściło się innych, wcześniej popełnionych przestępstw, m.in. zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem do świetlicy środowiskowej. Obecnie policjanci sprawdzają również te okoliczności.

Zatrzymani za przestępstwa, których się dopuścili odpowiedzą przed sądem.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony