Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pseudokibiców

Data publikacji 04.02.2011

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców stołecznej policji. Jeden dobrowolnie poddał się karze, o losach dwóch pozostałych zadecyduje prokuratura. Odpowiedzą za udział w bójkach pseudokibiców podwarszawskich drużyn. Do zdarzeń doszło w czerwcu 2008 r. i październiku 2009 r. Może im grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców stołecznej policji, rozpracowując środowisko pseudokibiców, zebrali materiał dowodowy pozwalający na zatrzymanie w ostatnich dwóch dniach 21-letniego Marcina Ch., 23-letniego Michała Z. i Łukasza N. Jak ustalili, mężczyźni brali udział w bójkach pomiędzy sympatykami dwóch podwarszawskich drużyn.

Byli kompletnie zaskoczeni, gdyż uważali, że „ustawki”, w których brali udział dawno zostały zapomniane. Marcin Ch. usłyszał zarzut udziału w bójce w czerwcu 2008 roku. Michał Z. i Łukasz N. usłyszeli zarzuty udziału w bójce w październiku 2009 roku.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców stale monitorują sytuację i kontrolują środowisko pseudokibiców. Zapowiadają, że będą zdecydowanie reagować na przypadki łamania prawa ze strony pseudokibiców.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za udział w bójce grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony