Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad rodziną i zwierzętami

Data publikacji 04.02.2011

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Nowego Żmigrodu podejrzanemu o znęcanie się nad rodziną oraz szczególne okrucieństwo wobec zwierząt. Sąd Rejonowy w Jaśle tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Do policjantów trafiła informacja o mieszkańcu Nowego Żmigrodu w powiecie jasielskim, który znęcał się nad rodziną. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 57-letni mężczyzna nie tylko znęcał się nad członkami rodziny, ale także w bestialski sposób męczył, a następnie zabijał zwierzęta.

Zgłoszenie na Policję złożyli członkowie rodziny sprawcy przemocy. Przyznali, że proceder ten trwał od kilku lat. Z ich słów wynikało, że mężczyzna stawał się agresywny po alkoholu, wszczynał awantury, groził podpaleniem domu, używał przemocy fizycznej, a także na oczach członków rodziny w okrutny sposób znęcał się nad zwierzętami. Zabijał koty, rzucając nimi o betonowe podłoże, a następnie masakrował je siekierą. Głodził i bił łopatą psa, wieszał go także na sznurku.

57-letni mieszkaniec Nowego Żmigrodu został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną oraz zarzut z ustawy o ochronie zwierząt o zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jaśle zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony