Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania i areszty dla członków grupy przestępczej

Data publikacji 04.02.2011

Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 4 mężczyzn do sprawy napadu i nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi. Dwaj z nich zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

Sprawa dotyczy osób zaangażowanych w nielegalny przemyt papierosów zza wschodniej granicy oraz przewóz ich na teren Europy Zachodniej, a także handel wyrobami tytoniowymi pochodzącymi z nielegalnej produkcji na terenie Polski.

W środę zatrzymano 35- i 37-latka z Nowej Soli. Podejrzewa się ich o to, że 11 września 2010 r. w Otyniu (woj. lubuskiego), używając przemocy i posługując się przedmiotem przypominającym broń palną, napadli na dwóch mężczyzn. Najpierw związali ich i zasłonili im twarze, a następnie ukradli im 2 tony liści tytoniu o wartości ponad 20 tys. zł.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Nowej Soli zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Kolejne dwie osoby zatrzymane do tej sprawy to 33-latek z Nowej Soli, podejrzany o oszustwo i oszustwo kapitałowe (tj. o czyny z art. 286 i 297 kk) oraz mężczyzna w tym samym wieku, także z Nowej Soli, któremu zarzucono obrót nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

W ramach wspólnych czynności policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej, ustalono również posesję w Nowej Soli, na której zabezpieczono ponad 250 kg suszu liści tytoniu, atrapę broni palnej, około 30 g amfetaminy i około 40 g marihuany. Na tej samej posesji znaleziono pomieszczenie służące jako magazyn części samochodowych zdemontowanych z samochodów marki BMW, Audi oraz VW. Policjanci obecnie identyfikują ujawnione części.

Sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są dalsze zatrzymania.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 963.18 KB)

Powrót na górę strony