Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za napad na taksówkarza

Data publikacji 24.03.2007

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową olsztyńskiej komendy miejskiej zatrzymali sprawców napadu na taksówkarza. Dwóch 20- latków we wtorkową noc najpierw dotkliwie pobiło 57- latka, w później ukradło jego auto. Skradziony samochód napastnicy spalili w okolicach miejsca napadu.

Jak wynika z ustaleń policyjnych, we wtorek około 2.00 w nocy, dwóch młodych mężczyzn zamówiło kurs do Tomaszkowa. Taksówkarz odebrał klientów z Kortowa i udał się w stronę Olsztynka. W czasie jazdy pasażerowie zmienili zdanie i polecili kierowcy skręcić w stronę Bartąga. Po kilkunastu metrach nakazali kierowcy zatrzymać auto. Wtedy siedzący z przodu mężczyzna zaatakował taksówkarza, uderzając go w głowę. Następnie napastnicy wyciągnęli swoją ofiarę z samochodu i dotkliwie pobili. Poturbowanego mężczyznę zostawili na drodze a sami uciekli kradnąc należące do taksówkarza audi i dokumenty. Ucieczka skradzionym autem zakończyła się nad Jeziorem Kilary. Gdy auto zakopało się na drodze polnej sprawcy postanowili je spalić.
 
Policjanci po otrzymaniu informacji o całym zdarzeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. Pierwszy z napastników wpadł w ręce olsztyńskich funkcjonariuszy w czwartek po południu. 20- letniego Rafała N. mieszkańca gminy Stawiguda policjanci zastali w domu. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. 20- latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia po południu dołączył do niego jego wspólnik,   Łukasz S. Funkcjonariusze zatrzymali 20- latka , kiedy ten spacerował ulicami Olsztyna.
 
Zatrzymani mężczyźni przyznali, że to oni we wtorkową noc napadli na olsztyńskiego taksówkarza. Dla jednego z nich Łukasza S. wtorkowy napad to nie pierwszy konflikt z prawem. W przeszłości. 20- latek dokonywał podobnych czynów. Teraz najbliższe trzy miesiące młodzi mieszkańcy powiatu olsztyńskiego spędzą w areszcie. Na tyle bowiem sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
 
Dwóm 20- latkom za dokonanie rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony