Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w narkobiznes pseudokibiców

Data publikacji 07.02.2011

Policjanci z Lublina zabezpieczyli pół kilograma marihuany, są to kolejne narkotyki należące do osób związanych z chełmskimi pseudokibicami. Już wcześniej, w styczniu mundurowi zabezpieczyli ponad 2 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany. Wszystkie ujawnione narkotyki należały do trzech mieszkańców Chełma w wieku 20 i 23 lat. Mężczyźni już zostali tymczasowo aresztowani.

Przypominamy, że na trop przestępczej działalności 23-letniego Pawła M. wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Policjanci weszli do jego mieszkania, wykorzystując moment, gdy jego koledzy wychodzili. Zabezpieczyli wówczas ponad 2 kg amfetaminy i 250 gramów marihuany. W trakcie tych działań policjanci zatrzymali także dwóch innych mieszkańców Chełma. U 22-letniego Pawła B. zabezpieczyli 48 działek marihuany oraz wagę, a u 20-letniego Przemysława M. 54 gramy amfetaminy i 54 gramy marihuany. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 50 tys. złotych. Wszyscy zatrzymani związani są grupą chełmskich pseudokibiców.

Policjanci, nadal pracując nad sprawą, w piątek zabezpieczyli kolejne narkotyki w jednej z kamienic w Chełmie. Podczas przeszukania pomieszczeń piwnicznych ujawnili dwie torby. W jednej były narkotyki, a w drugiej waga oraz przedmioty służące do ich porcjowania. Mundurowi zabezpieczyli 108 foliowych woreczków z marihuaną o łącznej wadze ponad pół kilograma.

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani zyski ze sprzedaży narkotyków mogli lokować w organizowanie wyjazdów grup pseudokibiców. Policjanci badają też ich związki i innymi grupami działającymi w województwie i na terenie kraju. Z uwagi na rozwojowość sprawy, groźbę matactwa i zagrożenie wysokimi karami, trzej mieszkańcy Chełma zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony