Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sutenerzy w areszcie

Data publikacji 07.02.2011

Ostrołęccy policjanci zatrzymali osiem osób związanych z procederem uprawiania prostytucji i czerpania z niej korzyści. Zatrzymane osoby pochodzą z kilku województw w kraju. Akcja pod nadzorem ostrołęckiej prokuratury została przeprowadzona w piątek wieczorem.

Dwaj sutenerzy, w wieku 25 i 37 lat, na wniosek policjantów i Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, zostali tymczasowo aresztowani przez ostrołęcki sąd. Mężczyźni są podejrzani o czerpanie korzyści z cudzego nierządu.

Przestępczy proceder zorganizowali w lokalu znajdującym się na terenie powiatu ostrołęckiego oraz w wynajmowanych mieszkaniach na terenie Ostrołęki.

Co pewien czas mężczyźni zmieniali mieszkania, wynajmując je w róznych częściach miasta. Informacje o działalności zamieszczali w lokalnych mediach. W trakcie prowadzonych czynności prokurator i funkcjonariusze ustalili, że jeden z podejrzanych był wyjątkowo brutalny. Kobieta, która chciała zerwać i skończyć z tego rodzaju zajęciem, została przez niego pobita i grożono jej śmiercią. Mężczyzna pobił również jej 2,5-letnie dziecko. W ten sposób także inne kobiety były zmuszane do uległości i do dalszej współpracy.

Z zatrzymanych ośmiu osób dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Pod nadzorem ostrołęckiej prokuratury policjanci nadal prowadzą działania oraz ustalają udział innych osób w przestępczej działalności. Niewykluczone, że w krótkim czasie mogą nastąpić kolejne zatrzymania. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony