Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili uczestników dyskoteki

Data publikacji 09.02.2011

Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali dziewięć osób, które w miejscowości Łukawiec pobiły uczestników dyskoteki. Podczas przesłuchania sprawcy przyznali się do winy. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prawdopodobnie wszyscy z zatrzymanych są pseudokibicami jednego z rzeszowskich klubów.

Do zdarzenia doszło 30 stycznia tuż po północy. O pobiciu policję powiadomili sami poszkodowani. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do stojących przed Domem Ludowym w Łukawcu uczestników dyskoteki podjechały dwa samochody. Z dostawczego fiata ducato i osobowego opla wysiadło kilka osób w kominiarkach na twarzach i bez powodu zaatakowało stojące osoby. Część z napastników wdarła się na salę dyskoteki, gdzie zaatakowała bawiących się ludzi. Po krótkiej szamotaninie, napastnicy uciekli.

Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili i zatrzymali w czwartek i piątek  dziewięć osób w wieku od 16 do 22 lat, podejrzanych o
pobicie. Prawdopodobnie wszyscy z zatrzymanych są pseudokibicami jednego z rzeszowskich klubów. Podczas przesłuchania sprawcy przyznali się do winy.

Za czyn, jakiego dopuściło się ośmiu z napastników, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W sprawie zatrzymanego 16-latka - w jego sprawie wypowie się sąd rodzinny.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony