Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnieni za ratowanie życia

Data publikacji 10.02.2011

Medalem honorowym i doroczną Nagrodą im. Hanki Bożyk wyróżniono wczoraj asp. Mirosława Wojciechowskiego z KPP w Gostyninie. Policjant, na miejscu wypadku drogowego, przed przybyciem służb ratowniczych wydobył z wraku samochodu nieprzytomnego mężczyznę i udzielił mu pomocy przedlekarskiej.

Medalem honorowym i doroczną Nagrodą im. Hanki Bożyk wyróżniono wczoraj asp. Mirosława Wojciechowskiego. Na miejscu wypadku drogowego policjant przed przybyciem służb ratowniczych wydobył z wraku samochodu nieprzytomnego mężczyznę i udzielił mu pomocy przedlekarskiej.

W sierpniu 2010 r. asp. Mirosław Wojciechowski policjant KPP w Gostyninie, będąc na urlopie, przejeżdżał trasą krajową K60 przez miejscowości Sierakówek. Doszło tam do wypadku. Na miejscu nie było jeszcze żadnych służba, a w uszkodzonym pojeździe był nieprzytomny mężczyzna. Zanim przybyli na miejsce lekarz i ratownicy asp. Wojciechowski rozpoczął udzielanie pomocy przedlekarskiej nieprzytomnemu mężczyźnie i wydobył go z wraku samochodu. 24-letni mężczyzna został przekazany pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego i umieszczony w szpitalu. Jego obrażenia nie okazały się groźne.

Wczoraj w siedzibie warszawskiego oddziału stowarzyszenia dziennikarzy polskich odbyło się wręczenie dorocznej Nagrody im. Hanki Bożyk wraz z medalem honorowym, dala tych, którzy podjęli się ratowania ludzkiego życia i niesienia pomocy potrzebującym. Członkowie fundacji uznali, że działanie asp. Mirosława Wojciechowskiego jest godne wyróżnienia nagrodą i medalem. Kapituła Fundacji przyznawała nagrody i medale w trzech kategoriach:

-dla osób niezwiązanych profesjonalnie z ratownictwem medycznym, które w obliczu zagrożenia życia nie zawahały się udzielić pomocy potrzebującym. W tej kategorii nagrodzeni zostali - asp. Mirosław Wojciechowski i studentka SGGW Aleksandra Hasny, która uratowała w czasie wakacji dwoje starszych ludzi tonących w morzu.

-dla ludzi mediów, propagujących ochronę życia ludzkiego, którzy pokazując przykłady ratowania życia ludzkiego i patologie występujące na tle znieczulicy społecznej. W tej kategorii nagrodzona została redaktor „Uwagi” Dorota Pawlak.

-dla pracowników służby zdrowia i ratowników medycznych, którzy ratują życie ludzkie, nie tylko z racji swoich obowiązków, ale również wtedy, gdy sytuacja wydaje się beznadziejna. Laureatem został dr ratownictwa medycznego i dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski.

(KWP w Radomiu/js)
 

Powrót na górę strony