Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy policjanci zatrzymali 14 pseudokibiców

Data publikacji 10.02.2011

Policjanci ustalili i zatrzymali kolejnych stadionowych chuliganów, którzy brali udział we wrześniowych zamieszkach przed stadionem Polonii Bytom. Niezwykle pomocne okazały się zapisy wideo policjantów z zespołów monitorujących oraz monitoring stadionowy. Zatrzymanym, za napaść na policjantów, grozi kara 10 lat więzienia.

Do starcia pomiędzy sympatykami Polonii Bytom i Ruchu Chorzów doszło tuż przed meczem 18 września ubiegłego roku, w trakcie wejścia na stadion. Na rozdzielających ich policjantów posypały się kamienie i butelki. Dwóch funkcjonariuszy zostało rannych, na szczęście niegroźnie. Policjanci z Bytomia i katowickiego Oddziału Prewencji zatrzymali wówczas trzech chuliganów.

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z KWP w Katowicach, wraz z policjantami z innych komend województwa, rozpoczęli analizę zabezpieczonych nagrań wideo funkcjonariuszy z zespołów monitorujących oraz monitoringu stadionowego. Zajęli się również rozpracowaniem tego środowiska w celu ustalenia i zatrzymania pozostałych odpowiedzialnych za stadionową burdę. Gdy już zebrali odpowiednie dowody, postanowili uderzyć.

W ciągu dwóch minionych dni stróże prawa wkroczyli do mieszkań czternastu uczestników wrześniowych zajść. Mieszkańcy Chorzowa, Mikołowa, Nakła Śląskiego, Piekar i Siemianowic w wieku od 20 do 31 lat trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych, pies wyszkolony w wykrywaniu narkotyków odnalazł marihuanę, z której można było przygotować prawie 250 działek dilerskich oraz pieniądze pochodzące najprawdopodobniej z handlu narkotykami.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz prokurator i sąd. Za napaść na policjantów grozi im nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony