Policjant z Jawora Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi

Data publikacji 11.02.2011

Policjant z Jawora został Mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Złoty medal zapewnił sobie już w pierwszym podejściu, wyciskając 180 kg. Tym samym funkcjonariusz zdobył nominację do reprezentowania naszego kraju podczas Mistrzostw Świata w Danii.

W Sosnowcu w hali OSiR-u odbyły sie II Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 oraz Weteranów i Weteranek w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach wystartowało prawie stu zawodników i zawodniczek z całego kraju. Na pomoście znaleźli się wszyscy obecnie najlepsi zawodnicy. W kategorii wagowej do 83 kg wystartował policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze - Ireneusz Fuja. W pierwszym boju, wyciskając 180 kg, zapewnił sobie zloty medal wśród zawodników w wieku 39-49 lat.

Zawody w Sosnowcu były również eliminacją do Mistrzostw Świata w Danii. Irek zdobył nominacje i prawdopodobnie 5 kwietnia wystartuje w tych mistrzostwach, reprezentując nasz kraj. To jego piąte z kolei zwycięstwo po zdobycia Pucharu Górnego Śląska, Dolnego Śląska, Województwa Opolskiego i Turnieju Międzynarodowego w Tarnobrzegu.