Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni ukradli autobus

Data publikacji 27.03.2007

Trzej nieletni wpadli w ręce policjantów z Pruszkowa po tym jak skradli... autobus. Pojazdem, który stał na parkingu przed jednym ze sklepów w Jankach, udali się wprost do punktu skupu złomu, by go sprzedać. Autobus sprzedali za 2600 zł - teraz odpowiedzą i oni, i właściciel punktu skupu złomu z Pruszkowa.

Kilka dni temu pruszkowska policja została powiadomiona o kradzieży autobusu z parkingu jednego ze sklepów w Jankach. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia policjanci ustalili wstępny przebieg kradzieży oraz kierunek, w którym skradzionym autobusem odjechali sprawcy. Skontrolowali miejsca ewentualnego przechowywania skradzionego pojazdu. W trakcie kontroli jednego z punktów skupu złomu w Pruszkowie funkcjonariusze odnaleźli poszukiwany autobus z charakterystycznym żółtym pasem na boku. Dalej wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. W kilka minut później policjanci znali już dane sprawców odpowiedzialnych za tę kradzież. Trzej 16-latkowie, Grzegorz G., Piotr J. oraz Damian T., zostali zatrzymani i przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka. Zatrzymany został również nieuczciwy właściciel punktu skupu złomu, 41-letni Dariusz N. z Pruszkowa, który połasił się na autobus kupując go po okazyjnej cenie za 2600 zł.

Sprawą nieletnich zajmie się teraz sąd Rodziny i Nieletnich w Pruszkowie, natomiast właściciel punktu złomu odpowie za paserstwo.

Powrót na górę strony