Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 7 tys. paczek papierosów bez akcyzy

Data publikacji 15.02.2011

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rokicinach zabezpieczyli blisko 7 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W ich ręce wpadli dwaj mężczyźni, w samochodach których zabezpieczono bezakcyzowy towar. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłyby ponad 81 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

10 lutego około 22.00 w miejscowości Tobiasze w gminie Ujazd dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rokicinach patrolując swój rejon zauważyli na parkingu dwa stojące bardzo blisko siebie auta – forda i fiata ducato. Przy dostawczych samochodach widać było mężczyzn, którzy pod osłoną nocy przepakowywali z samochodu do samochodu bliżej nieokreślony towar. Funkcjonariusze postanowili skontrolować pojazdy i wylegitymować kręcących się przy nich mężczyzn. W czasie przeszukania, w obu samochodach znaleziono worki foliowe wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono 6960 paczek papierosów. Policjanci ustalili, że w wyniku obrotu taką ilością tytoniu Skarb Państwa mógłby stracić ponad 81 tysięcy złotych z tytułu uszczuplenia podatkowego.

Właściciele kontrabandy - 22-letni mieszkaniec Chełma i 33-letni mieszkaniec Zgierza, zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Podejrzani usłyszeli zarzuty z art. 65 i 91 kodeksu karnego skarbowego. Zastosowano wobec nich dozory policyjne połączone z zakazem opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi im kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

(KWP w Łodzi / mw)

Olsztyn - Zabezpieczyli ponad 1500 paczek nielegalnych papierosów >>


 

Powrót na górę strony