Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pseudokibic rozpoznany

Data publikacji 16.02.2011

Policjanci z chorzowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem chuligaństwa stadionowego, ustalili tożsamość kolejnego pseudokibica, który uczestniczył w burdach stadionowych po meczu piłkarskim pomiędzy Ruchem Chorzów a Lechem Poznań. Pomimo zamaskowanej twarzy, został rozpoznany i dzisiaj usłyszy zarzuty. To już 12 osoba zatrzymana w tej sprawie.

Dzisiaj kryminalni z chorzowskiej komendy zatrzymali kolejnego chuligana, który podczas meczu odbywającego się 7 listopada 2010 roku na stadionie Ruchu Chorzów, brał czynny udział w bójce, jaką wywołali pseudokibice chorzowskiego klubu, atakując pracowników ochrony. Stadionowi chuligani podczas meczu zeszli z sektorów i obrzucili funkcjonariuszy butelkami, kamieniami i kawałkami powyrywanych przedmiotów.

27-letni mieszkaniec Chorzowa to dwunasta osoba zatrzymana w tej sprawie. Podobnie, jak pozostałym pseudokibicom, zatrzymanemu chuliganowi zarzuca się czynną napaść na policjantów i pracowników ochrony oraz zakłócenie ładu i porządku. Ponadto jak ustalili policjanci, chorzowianin w przeszłości był już karany za udział w stadionowych burdach. Dzisiaj mężczyzna stanie przed prokuratorem, który zdecyduje o jego dalszym losie. Za zarzucane mu zachowanie może spędzić w więzieniu nawet do 10 lat.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony