Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodziny poległych otrzymają wsparcie

Data publikacji 27.03.2007

Rodziny policjantów zastrzelonych w poniedziałek przez strażnika więziennego w Sieradzu otrzymają pomoc i wsparcie – zapewnił na konferencji prasowej komendant główny Policji Konrad Kornatowski składając kondolencje rodzinom funkcjonariuszy. Komendant zapowiedział, że Policja pokryje koszty związane z pogrzebami policjantów, a ich rodziny dostaną zapomogi.

Specjalne stypendia otrzymają także ich dzieci. Komendant przypomniał, że dzieciom funkcjonariuszy poległych na służbie przysługuje stypendium na okres kształcenia do ukończenia 25 lat.

- Prowadzimy rozmowy z prezesem PZU SA Jaromirem Netzelem, których celem jest objęcie opieką finansową przez PZU dzieci poległych policjantów i ustanowienie rent rodzinnych do czasu zakończenia edukacji przez te dzieci - poinformoweał Konrad Kornatowski. Komendant Główny Policji i prezes PZU rozmawiali także o modelu współpracy zgodnie z którą w przyszłości pomocą objęte zostaną rodziny wszystkich poległych na służbie policjantów. W tej sprawie trwają prace nad wstępnym porozumieniem pomiędzy KGP i PZU.

O pomocy dla rodzin poległych policjantów mówił także Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Janusz Kaczmarek zapowiedział wypłacenie 50 tysięcy złotych zapomogi dla każdej z rodzin ofiar strzelaniny w więzieniu w Sieradzu.

Komendant Główny Policji Konrad Kornatowski zaapelował do wszystkich komendantów o opuszczenie flag państwowych do połowy masztu na policyjnych budynkach, a także do wszystkich policjantów i policjantek o zawieszenie kiru na oznakowanych radiowozach do czasu pogrzebu poległych kolegów. 

Kondolencje i wyrazy współczucia rodzinom poległych policjantów złożyli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Główny Policji.


Zobacz także: 26.03.2007 KGP: Trzech policjantów nie żyje
Powrót na górę strony