Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Leczył zęby, mając blisko 3 promile

Data publikacji 17.02.2011

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał stomatolog, który przyjmował w gabinecie pacjentów. Strzelińscy policjanci zatrzymali lekarza i ustalili, że w takim stanie przyjął kilku pacjentów. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 15.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie został powiadomiony o tym, że lekarz stomatolog przyjmujący pacjentów w jednym z gabinetów prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę. Przeprowadzone badanie potwierdziło wcześniejsze informacje. 42-letni dentysta miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze, w tym dniu lekarz zdążył przyjąć już pięciu pacjentów. Policjanci zabezpieczyli do sprawy lekarską dokumentację.

Za narażenie pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony