Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał 200 km/h kradzionym samochodem

Data publikacji 17.02.2011

Zielonogórscy policjanci zatrzymali po pościgu 22-latka, który uciekał kradzionym samochodem. Jak ustalili policjanci, auto zostało skradzione dzień wcześniej na terenie Niemiec. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Nieletnich i Wydziału dw. z Przestępstwami Przeciwko Mieniu , wspólnie z dzielnicowymi, prowadzili działania operacyjne przeciwko złodziejom samochodów. Tuż po północy, jeden z patroli, znajdujący się na ulicy Jędrzychowskiej, zauważył zbliżający się samochód. Policjanci postanowili zatrzymać vw passata do kontroli. Na widok policjantów dających sygnał do zatrzymania, mężczyzna kierujący volkswagenem nagle zawrócił i zaczął uciekać w kierunku centrum miasta.

Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym. Jak wynika z relacji policjantów, mężczyzna jechał bardzo szybko, według relacji policjantów  około 200 km/h, nie zwracając uwagi na znaki czy ograniczenia prędkości. Nie zwalniał nawet przy wjeździe na rondo czy na zakrętach.

W pewnym momencie, gdy znalazł się na ulicy Jaskółczej, zjechał nagle na przystanek po przeciwnej stronie jezdni, zatrzymał się, wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego osiedla. Policjanci, którzy ruszyli w pościg, znaleźli go ukrytego pod jednym z zaparkowanych w pobliżu samochodów. Mężczyzna został zatrzymany.

Okazało się, że to 22-letni mieszkaniec Nowej Soli. Mężczyzna przyznał się, że dzień wcześniej ukradł na terenie Niemiec volkswagena, którym właśnie uciekał. 22-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań, a skradzione auto zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym.

Policjanci wystąpią, za pośrednictwem prokuratora, o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony