Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny towar o wartości 17 mln zł zabezpieczony

Data publikacji 18.02.2011

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pruszkowskiej komendy zabezpieczyli towar oznaczony zastrzeżonymi znakami towarowymi światowych marek o wartości około 17 mln złotych. Nielegalny towar odkryto podczas działań kontrolnych w sklepach i pomieszczeniach gospodarczych w podwarszawskich Falentach.

Z informacji, które dotarły do policjantów z Pruszkowa wynikało, że w jednej z hurtowni na terenie powiatu pruszkowskiego przechowywany jest podrobiony towar. Funkcjonariusze sprawdzili tę informację.

Rano wkroczyli na posesję w Falentach. Na miejscu zastali 50-letniego właściciela hurtowni. Podczas przeszukania pomieszczeń sklepowych i gospodarczych natrafili na towar z zastrzeżonymi znakami towarowymi najbardziej znanych światowych marek. Część towaru wystawiona była na ekspozycji, a część w magazynach popakowana w kartony.

Cały magazyn toreb na zakupy na kółkach, kosmetyczek, portfeli, etui na telefony i kuferków na kosmetyki i biżuterię został zabezpieczony. Natomiast 50-letni Andrzej D. przewieziony został do komendy powiatowej. Mężczyzna został przesłuchany. O tym, czy usłyszy zarzuty wprowadzenia do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi, zdecyduje opinia biegłego. Jeśli tak się stanie, to grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony