Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kredytowi oszuści zatrzymani

Data publikacji 18.02.2011

Bydgoscy policjanci zatrzymali 26-latka, podejrzanego o oszustwa kredytowe. Mężczyzna nie działał sam. Najpierw w ręce policjantów wpadł jego wspólniczka – 22-letnia mieszkanka Bydgoszczy. Para działając w Bydgoszczy, Grudziądzu i Gdańsku wyłudziła i usiłowała wyłudzić 9 kredytów na ponad 17 tys. zł. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komisariatu Bydgoszcz Śródmieście przerwali przestępczą działalność dwóch oszustów kredytowych. Kryminalni od dłuższego czasu sprawdzali informacje dotyczące osób posługujących się fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach. Do pierwszego zatrzymania w tej sprawie doszło 28 stycznia na ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. Tam funkcjonariusze zatrzymali 22-letnią kobietę, która w jednej z placówek kredytowych próbowała wyłudzić 2700 złotych. Dalsze ustalenia doprowadziły policjantów do organizatora przestępczego procederu. W ich ręce wpadł 26-letni mężczyzna, który przygotowywał „lewe” dokumenty potrzebne do uzyskania kredytów.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że para usiłowała oraz wyłudziła 9 kredytów na kwotę ponad 17 tys. złotych z placówek na terenie Bydgoszczy, Grudziądza i Gdańska.
Prokurator przedstawił obojgu zatrzymanym zarzuty oszustw kredytowych, za co grozi im kara do 8 lat więzienia. 22-letnia kobieta została objęta policyjnym dozorem. Dzisiaj sąd zadecyduje o tym czy mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany.

Śledczy nie wykluczają, że sprawa może mieć rozwojowy charakter.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony