Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani dwaj kłusownicy

Data publikacji 19.02.2011

Policjanci z Nowej Dęby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo oraz posiadanie broni palnej i amunicji ostrej, służącej do polowania na zwierzynę. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Zdarzenie rozegrało się w czwartkowy wieczór w miejscowości Chmielów pod Tarnobrzegiem. Policjanci pełniący służbę na tym terenie zatrzymali do kontroli drogowej fiata cinquecento. Jego kierowca prowadził pojazd bez prawidłowego oświetlenia. Gdy kierujący zjeżdżał na pobocze, funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie pasażera, który usiłował schować pod tylne siedzenie ciemny długi przedmiot.

Policjanci przeszukali pojazd. Znaleźli w nim broń palną samodziałową z pociskiem wprowadzonym do komory oraz ostrą amunicję, służącą do polowania na zwierzynę. Broń samodziałowa wyposażona była w lunetę oraz metalowy tłumik. Mężczyźni zostali zatrzymani. Są nimi dwaj mieszkańcy gminy Nowa Dęba w wieku 39 i 42 lat.

Kilkanaście minut później funkcjonariusze zjawili się na ich posesjach. W trakcie przeszukania zabezpieczyli u 39-letniego Wiesława P. trzy sztuki broni sportowej typu "wiatrówka", broń krótką gazową z magazynkiem, części elementów z broni sportowej oraz kilkadziesiąt sztuk śrutów ołowianych. U 42-letniego Andrzeja K., związanego z tą sprawą, policjanci zabezpieczyli broń sportową kal. 5.5 mm z lunetą, 50 sztuk amunicji ostrej kal. 22, pojemnik z 40 sztukami amunicji ostrej kal. 22 mm. Ponadto u obu mężczyzn zabezpieczono kilka tusz sarnich, które przed kilkoma dniami wspólnie odstrzelili.

Sprawcy zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty wyrabiania i posiadania broni palnej i amunicji. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony